Kiinteistöposti

Lehti kiinteistönpidon ja korjausrakennuttamisen päättäjille

Kiinteistöpostin suurimman lukijaryhmän muodostavat asunto-osakeyhtiöiden todelliset päätöksentekijät: hallitusten puheenjohtajat, ammatti-isännöitsijät
sekä sivutoimiset isännöitsijät.

Lisäksi lehteä lukevat korjausrakentamisen ammattilaiset: arkkitehdit, suunnittelijat, kiinteistöjen ylläpidosta vastaavien kiinteistönhuoltoliikkeiden johtajat,
suurkiinteistöjen omistajat, alan urakoitsijat.

Vuonna 2017 ilmestyy kuusi valtakunnallista puheenjohtajanumeroa (levikki 55 300), kaksi Pääkaupunkiseutu-extraa (levikki 18 900) ja yksi Tulevaisuuden Isännöinti -seminaariextra (levikki 5 800).

Kiinteistöpostin jokaisella numerolla tavoittaa kaikki Suomen yli 3 400 ammatti-isännöitsijää.

Lehden jakelurekisterinä on SIR Tietokanta, jonka avulla voi helposti kohdentaa mainosliitteitä esimerkiksi paikkakunnan, kiinteistön iän tai päättäjän aseman perusteella.

Ilmestymisaikataulu ja teemat 2017

Nro 1 – 2.2. Julkisivut ja katot
Nro 2 –  9.3. Putkiremontit
Nro 3 – 13.4. Energiansäästö
Nro 4 – 18.5. Lähiökorjaaminen
Nro 5 – 15.6. Tulevaisuuden isännöinti
Nro 6 – 31.8. Lähiökorjaaminen
Nro 7 – 21.9. Korjausrakentaminen
Nro 8 – 19.10. Remontoiva taloyhtiö
Nro 9 – 30.11. Talotekniikka

Lue lehti netissä
Lataa mediakortti

www.kiinteistoposti.fi

Toimitus

PÄÄTOIMITTAJA
Jaana Ahti-Virtanen
(09) 8099 1220
jaana.ahti-virtanen@rpt.fi

TOIMITUSPÄÄLLIKKÖ
Riina Takala-Karppanen
(09) 8099 1361
riina.takala-karppanen@rpt.fi

MEDIASIHTEERI
Jutta Teriö
(09) 8099 1250
jutta.terio@rpt.fi

ULKOASU
Erika Alava
(09) 8099 1202
erika.alava@rpt.fi

Ilmoitusmyynti

Myyntiryhmän päällikkö
Sirpa Rönnqvist
040 777 4242
sirpa.ronnqvist@rpt.fi

Timo Hyrske
040 5641 251
timo.hyrske@rpt.fi

Pirjo Urpelainen
050 590 7880
pirjo.urpelainen@rpt.fi

Matti Karppanen
0400 464 236
matti.karppanen@rpt.fi

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail