Kiinteistöposti

Lehti kiinteistönpidon ja korjausrakennuttamisen päättäjille

Kiinteistöpostin suurimman lukijaryhmän muodostavat asunto-osakeyhtiöiden päätöksentekijät: hallitusten puheenjohtajat, ammatti-isännöitsijät sekä sivutoimiset isännöitsijät.

Lisäksi lehteä lukevat korjausrakentamisen ammattilaiset: suunnittelijat, kiinteistöjen ylläpidosta vastaavien kiinteistönhuoltoliikkeiden johtajat, kiinteistöjen omistajat ja alan urakoitsijat.

Vuonna 2018 ilmestyy kuusi valtakunnallista numeroa, joiden levikki 45 000 kattaa kaikki korjausikään tulleet asuinkerrostalot ja merkittävät rivitaloyhtiöt. Lisäksi ilmestyy kaksi pääkaupunkiseudun kattavaa numeroa, joiden levikki on 18 900.

Molemmissa jakeluissa on mukana yli 3400 ammattiisännöitsijää ympäri Suomen.

Lehden jakelurekisteri saadaan SIR Tietokannasta, jossa on lähes 70 000 taloyhtiöpäättäjän päivittyvät yhteystiedot.

Ilmestymisaikataulu ja teemat 2018

1 – 1.2. Julkisivukorjaaminen
2 – 8.3. Katot, sadevesijärjestelmät
3 – 19.4. Taloyhtiön piha
4 – 14.6. 25-juhlanumero, tulevaisuuden isännöinti, tulevaisuuden taloyhtiö
5 – 30.8. Huolto, kunnossapito, Pirkanmaan alueliite
6 – 4.10. Finnbuild-numero, energiaremontit
7 – 1.11. Putkiremontit, Varsinais-Suomen ja Satakunnan alueliite
8 – 7.12. Lähiökorjaaminen

Lue lehti netissä
Lataa mediakortti

www.kiinteistoposti.fi

Toimitus

PÄÄTOIMITTAJA
Jaana Ahti-Virtanen
(09) 8099 1220
jaana.ahti-virtanen@rpt.fi

TOIMITUSPÄÄLLIKKÖ
Riina Takala-Karppanen
(09) 8099 1361
riina.takala-karppanen@rpt.fi

MEDIASIHTEERI
Outi Savunen
(09) 8099 1251
outi.savunen@rpt.fi

ULKOASU
Erika Alava
(09) 8099 1202
erika.alava@rpt.fi

Ilmoitusmyynti

Myyntiryhmän päällikkö
Sirpa Rönnqvist
040 777 4242
sirpa.ronnqvist@rpt.fi

Timo Hyrske
040 5641 251
timo.hyrske@rpt.fi

Pirjo Urpelainen
050 590 7880
pirjo.urpelainen@rpt.fi

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail