Kiinteistöposti

Lehti kiinteistönpidon ja korjausrakennuttamisen päättäjille

Kiinteistöpostin suurimman lukijaryhmän muodostavat asunto-osakeyhtiöiden hallitusten puheenjohtajat, ammatti-isännöitsijät sekä sivutoimiset isännöitsijät. Lisäksi lehteä lukevat korjausrakentamisen ammattilaiset: kiinteistöhuollon ammattilaiset, kiinteistöjen omistajat ja alan urakoitsijat sekä suunnittelijat.

Vuonna 2019 ilmestyy kuusi numeroa, joiden 35 000:n jakelu kattaa kaikki korjausikään tulleet asuinkerrostalot ja merkittävät rivitaloyhtiöt ympäri Suomen. Jakelussa on aina mukana 3400 ammatti-isännöitsijää ympäri Suomen.

Lehden jakelurekisteri saadaan SIR Tietokannasta, jossa on lähes 70 000 taloyhtiöpäättäjän päivittyvät yhteystiedot.

Vuonna 2019 Kiinteistöpostissa on neljä alueliitettä: Pohjois-Pohjanmaa (1/2019), VarsinaisSuomi ja Satakunta (2/2019), Pirkanmaa (4/2019) ja Uusimaa (5/2019).

Ilmestymisaikataulu ja teemat 2019

1 – 1.2. Julkisivut
2 – 22.3. Linjasaneeraus
3 – 24.5. Katto ja sadevesijärjestelmät
4 – 23.8. Energiaremontti
5 – 27.9. Lisärakentaminen (Kiinteistömessut 2.-3.10.)
6 – 29.11. Turvallisuus

Lue lehti netissä
Lataa mediakortti 2019
www.kiinteistoposti.fi

Toimitus

PÄÄTOIMITTAJA
Jaana Ahti-Virtanen
(09) 8099 1220
jaana.ahti-virtanen@rpt.fi

MEDIASIHTEERI
Kirsi Laine
(09) 8099 1251
kirsi.laine@rpt.fi

ULKOASU
Erika Alava
(09) 8099 1202
erika.alava@rpt.fi

Ilmoitusmyynti

Myyntiryhmän päällikkö
Nina Strahlendorff
040 830 1229
nina.strahlendorff@rpt.fi

Timo Hyrske
040 564 1251
timo.hyrske@rpt.fi

Pirjo Urpelainen
050 590 7880
pirjo.urpelainen@rpt.fi

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail